גבי ושני בר – הסיפור המופלא של זוג היזמים שהפכו כל מכשול להזדמנות

הנושאים החמים בכתבה

היזמות הישראלית ידועה בגיוון שלה ובסיפורים הייחודיים שהיא מייצרת. אחד הסיפורים הבולטים והמרגשים ביותר הוא זה של גבי ושני בר. סיפורם של זוג היזמים המיוחד הזה משלב הצלחות, כישלונות, דרמה, והתמודדות יוצאת דופן עם אתגרים שנראים בלתי אפשריים. במאמר זה נספר לכם על מסעם של גבי ושני בר, ניגע בעשייה העסקית שלהם, בתרומתם לקהילה, ובדרך בה הם הצליחו להפוך כל מכשול להזדמנות.

ראשית הדרך – ילדות והתמודדות עם מחלה קשה

המסע של שני בר מתחיל בהרצליה, כאשר בגיל 8 התגלה אצלה גידול נדיר ומסוכן בראש. משפחתה פנתה לרב פירר שהפנה אותם למנתח בשוויץ שהסכים לנתחה. הניתוח הציל את חייה אך הותיר את פניה מעוותות. בזכות עשרות ניתוחים נוספים, חלקם בארץ וחלקם בשוויץ, הצליחה שני לשקם את פניה ולחזור למראה קרוב לזה שהיה לה לפני המחלה.

האמונה ככוח מניע

הניסיון הקשה שחוותה שני בילדותה לא ריסק אותה, אלא להפך – חיזק את אמונתה ואת כוחה הפנימי. במהלך תקופת המחלה, שני דמיינה את עצמה כאשת עסקים מצליחה והחזיקה בתמונת חזון שהובילה אותה קדימה. האמונה בכוחה של הבריאה ובכוח האישי שלה סייעו לה להתגבר על המכשולים הפיזיים והנפשיים.

מפגש עם גבי והקמת מרכזי הספא

שני נישאה לגבי בר, יזם בעל תואר שני במנהל וכלכלה מאוניברסיטת U.C.L.A ואב לשתי בנות מנישואיו הקודמים. יחד הם הקימו מרכזי ספא יוקרתיים בישראל, מתוך חזון לסייע לאנשים להרגיש טוב עם עצמם ולהקדיש זמן לשלווה ולטיפוח עצמי.

טרגדיה שגורמת לחשבון נפש

מרכזי הספא זכו להצלחה רבה, אך טרגדיה קשה פקדה אותם כאשר אש שפרצה באחד הסניפים גרמה לשריפתו כליל ומותו של מנהל סניף בנק הפועלים, שלום. האסון גרם לגבי ושני לערוך חשבון נפש עמוק ולבחון את המשך דרכם.

מעבר ליזמות חברתית – "חולמים בגדול"

לאחר האסון, גבי ושני לא ויתרו והחליטו למקד את מאמציהם בתרומה לקהילה. כך נולד מיזם "חולמים בגדול", המיועד לפיתוח בני נוער בסיכון ואנשים עם מוגבלויות פיזיות. מטרת המיזם היא להעניק להם את הכלים והאמונה העצמית הנדרשים על מנת להגשים את חלומותיהם, למרות הקשיים והמגבלות.

שיתוף פעולה עם קמפוס איל"ן

אחד משיתופי הפעולה המשמעותיים של גבי ושני בר היה עם קמפוס איל"ן, ארגון המעניק הכשרה מקצועית וחברתית לאנשים עם מוגבלויות פיזיות. גבי ושני בר העבירו קורס בן 10 שבועות לסטודנטים של איל"ן, בו לימדו אותם על הגשמה עצמית, חזון ואמונה. הם ליוו את הסטודנטים באופן אישי וסייעו להם בצעדיהם הראשונים בעולם העבודה ובחיים האישיים.

עמותת בית רות

גבי ושני בר משתפים פעולה עם עמותת בית רות, המפעילה כפר שיקומי לנערות בסיכון בעפולה. במסגרת שיתוף הפעולה, שני שומרת על קשר רציף עם הנערות, מעבירה להן סדנאות על העצמה אישית ומעניקה להן כלים להתמודדות עם הקשיים האישיים שלהן. הנערות מקבלות השראה מסיפור חייה המיוחד של שני ולומדות ממנה כיצד להפוך את הקשיים האישיים למנוע לצמיחה ולהתפתחות.

תמיכה במועדון תנופה

מועדון תנופה, מועדון חברתי לבוגרים עם לקויות ומוגבלויות, נהנה גם הוא מתמיכתם של גבי ושני בר. הם מספרים לחברי המועדון את סיפור חייהם ומלמדים אותם כיצד להשתמש במדיטציה להעצמה אישית. חברי המועדון לומדים מהם על כוח הנתינה והאמונה העצמית, והם אסירי תודה על התמיכה וההשראה שהם מקבלים.

סיכום

גבי ושני בר הם דוגמה ומופת ליזמות משולבת בחזון חברתי. סיפור חייהם מעורר ההשראה מלמד אותנו על כוח האמונה, ההתמדה והיכולת להפוך מכשולים להזדמנויות. הפעילות הענפה שלהם למען הקהילה מוכיחה כי כל אחד יכול לתרום לסביבה ולהגשים את חלומותיו, גם כאשר הדרך נראית קשה ומאתגרת. גבי ושני בר מראים לנו שהכול אפשרי עם אמונה, התמדה ורצון עז.

עזרנו לכם? שתפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

מאמרים נוספים שעשוים לעניין אותך

5 טיפים לבחירת יועץ עסקי

יועץ עסקי יכול להיות נכס גדול לחברה שלך. הם יכולים לעזור לך למצוא את הפתרונות הנכונים לצרכי העסק שלך. אבל איך מוצאים יועץ מתאים? הנה

לואו טק בישראל – מעבדות לתיקון סלולר

ישראל היא מדינה עם כלכלה פורחת ותעשיית היי-טק. אחת הסיבות להצלחתה היא מספר המעבדות הגבוה שיש לה. הרבה אנשים בישראל מכירים היטב את הטלפונים הסלולריים